sunshine

Najnovšie články o školstve na internete

Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo - 22. októbra 2017

Hnutie ANO Andreja Babiša volili viac ľudia s nižším vzdelaním. Čítaj celý článok

Kompresory, kompresor, dúchadlá, vývevy, filtre, sušičky vzduchu - 22. októbra 2017

elektro-technik pre kompresory

Spoločnosť COMPRESSED GAS s.r.o. so sídlom v Chynoranoch, okres Partizánske, hľadá nového spolupracovníka na pozíciu: elektro-technik pre kompresory Požiadavky: vzdelanie SŠ odborné s maturitou, elektro, meranie a regulácia alebo strojné zameranie a prax výhodou, vodičský preukaz typu B, komunikatívna znalosť A alebo N jazyka výhodou, trvalé bydlisko do vzdialenosti 30 km, skúsenosti v práci s riadiacimi systémami, vyhláška č.508/2009 Z.z. § 15 ods.4 - § 23 Pracovná náplň: · vykonávanie inštalácií, oživovanie kompresorov do prevádzky a ich opravy · nastavovanie riadiacich systémov zariadení, MaR, aktualizácie firmware · diagnostika zariadenia, odborné posudky služobné cesty v rámci SR a ČR Termín nástupu: ihneď alebo podľa dohody Pracovný pomer: na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou lehotou Platobné podmienky: po dohode Prípadní záujemcovia kontaktujte nás na doleuvedenom tel. čísle, príp. pošlite životopis na doleuvedenú E-mailovú adresu: COMPRESSED GAS s.r.o., Bošianska cesta 1127/19, 956 33 Chynorany Tel: ++ 421 (0)38 5423 228-9 Fax: ++ 421 (0)38 5423 230 E-mail: peter.galis@compressedgas.sk WEB: www.kompresory-servis.sk [...] Čítaj celý článok

Kompresory, kompresor, dúchadlá, vývevy, filtre, sušičky vzduchu - 22. októbra 2017

servisný technik pre chladenie a vzduchotechniku- ponuka práce- hľadáme

Spoločnosť COMPRESSED GAS s.r.o. so sídlom v Chynoranoch, okres Partizánske, hľadá nového spolupracovníka na pozíciu:   servisný technik pre chladenie a vzduchotechniku   Požiadavky: vzdelanie SŠ odborné s maturitou, elektro alebo strojné zameranie a prax výhodou, vodičský preukaz typu B, komunikatívna znalosť A alebo N jazyka výhodou, trvalé bydlisko do vzdialenosti 30 km Pracovná náplň: údržba a oprava chladiarenských a vzduchových zariadení, klimatizácií, tlakových nádob a rozvodov vzduchu • zisťovanie problémov a akútnych chýb na zariadeniach • nastavovanie, opravy, demontáže, sťahovanie a opätovná montáž zariadení • vykonávanie pravidelnej preventívnej údržby a kontroly chladiarenských a vzduchových zariadení • vedenie riadnych záznamov o vykonaných aktivitách na definovaných formulároch. Termín nástupu: ihneď alebo podľa dohody Pracovný pomer: na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou lehotou Platobné podmienky: po dohode Prípadní záujemcovia kontaktujte nás na doleuvedenom tel. čísle, príp. pošlite životopis na doleuvedenú E-mailovú adresu: COMPRESSED GAS s.r.o., Bošianska cesta 1127/19, 956 33 Chynorany Tel: ++ 421 (0)38 5423 228-9 Fax: ++ 421 (0)38 5423 230 peter.galis@compressedgas.sk   [...] Čítaj celý článok

CHANGENET.SK - 22. októbra 2017

Nebojte sa, podporte svojich učiteľov!

Spravovanie vecí verejných nie je politickým bojom, nemôže sa zataviť ani 60 a ani 6 dní pred Voľbami. Ak nemá byť zajtra odpoveďou na otázku „ Čo môžem ešte spraviť pre lepšie vzdelanie mojich detí?“, ich vozenie do škôl v susednom Rakúsku, musím dnes nabrať odvahu a verejne podporiť štrajk učiteľov. Čítaj celý článok

RSS - Šport - 17. októbra 2017

Federer šokuje priznaním o svojich deťoch: TOTO im nikdy neurobím! Čo na to manželka Mirka?

Aj keď je rozlietaný po celom svete, tak je vzorný otec. Už legendárny tenista Roger Federer (36) pre športove povinnosti nemá až tak veľa času na svoje štyri deti, ale snaží sa byť pri ich výchove čo najviac nápomocný. Či už ide o vzdelanie alebo športovú prípravu. Čítaj celý článok

Měšec.cz - 15. októbra 2017

Nenaleťte falešným právníkům. Jak rozeznat advokáta od podvodníka?

Na internetu dnes narazíte na řadu podvodníků, kteří nabízejí právní služby a tváří se třeba jako renomovaná kancelář. Jak je poznáte? Naučíme vás ověřit si, kdo advokátem je, a kdo naopak není. Oficiálně smějí poskytovat právní služby jen advokáti, v praxi se za ně vydávají i lidé bez právního vzdělání, jejich diletantismus vás může připravit o peníze. Obezřetní buďte i při prodeji a koupi nemovitostí. Realitní kanceláře také nesmějí poskytovat právní služby, ač je nabízejí, ale na nízké úrovni. Čítaj celý článok

Finance iDNES.cz - Vše pro vaše osobní finance - 15. októbra 2017

Studie: český pracovní trh je vyčerpán, potřebuje vzdělané migranty

Českým firmám docházejí zaměstnanci, nemají je kde brát, nezaměstnanost je minimální. Proto jsou otevřenější cizincům, stejně jako ostatní státy. Vyplývá to ze studie Global Skills Index personálně poradenské společnosti Hays, která srovnává vývoj pracovních trhů ve 33 zemích světa.

  Další články k tématu:
 • Firmy ignorují zájemce o práci. Nekomunikace je velký problém trhu práce
 • Firmy hledají lidi za hranicemi. Jak náročné je zaměstnat cizince?
 • Povolání budoucnosti: Kdo se uplatní a kdo ne?
Čítaj celý článok

Ľuboš Moščovič o bezpečnosti - 6. októbra 2017

Je tu október - mesiac kybernetickej bezpečnosti

Boli časy keď sa v novembri “oslavoval” mesiac československo - sovietskeho priateľstva o ktorého význame či pridanej hodnote si dovolím značne pochybovať. Tá doba je však už preč a posledných 5 rokov označujeme, pre zmenu, október medzinárodným mesiacom kybernetickej bezpečnosti. V tomto prípade však ide o chvályhodnú iniciatívu, keďže bezpečnostné povedomie v tejto oblasti je naprieč vekovým aj vzdelanostným spektrom značne podhodnotená.

V Európe sa každý týždeň bude niesť v znamení inej témy:

 1. týždeň  – 2.  – 6. októbra: Kybernetická bezpečnosť na pracovisku
 2. týždeň  – 9.  – 13. októbra: Správa vecí verejných, ochrana súkromia a údajov
 3. týždeň  – 16.  – 20. októbra: Kybernetická bezpečnosť v domácnostiach  
 4. týždeň  – 23.  – 27. októbra: Kyberneticko - bezpečnostné zručnosti

Vo všetkých členských štátoch, vrátane Slovenska, prebehne množstvo akcií, pričom ich registrovaný počet už prekročil 400.

Agentúra Európskej únie pre sieťovú a informačnú  bezpečnosť, ktorá túto kampaň zastrešuje, uverejnila na svojich stránkach tipy a rady aj v slovenčine, ktoré rozhodne stoja za prečítanie.

Ak sa vám to však nechce všetko čítať, skúste sa aspoň otestovať priamo na stránkach kampane (jednotlivé linky vám otvoria už priamo test v slovenčine):

 1. Test (úroveň začiatočník): Súkromie
 2. Test (úroveň pokročilý): Súkromie
 3. Test (úroveň začiatočník): Bezpečnosť
 4. Test (úroveň pokročilý): Bezpečnosť

A keď ste už tak pekne rozbehnutí, skúste ešte aj tento bonusový test, ktorý som zbadal na stránkach nášho CSIRTu - Phishingový test.

Tak čo, ako ste dopadli?

Tags: Čítaj celý článok

Ľuboš Moščovič o bezpečnosti - 8. septembra 2017

Ešte stále si myslíte, že vaše súkromie nemá žiadnu hodnotu?

Často krát sa stretávam s názormi ako “Však nech sa pozrú.”, “Je mi jedno, že ma všemožné stránky sledujú.” následne zaklincované už okrídlenými frázami ako “Veď nemám čo skrývať.” a “Údaje o mne sú prakticky bezcenné”. Takéto úvahy nie sú limitované dosiahnutým vzdelaním, či príjmom, a to ich robí, podľa mňa, ešte nebezpečnejšími.

Naše súkromie má svoju hodnotu. Alebo ste si vážne mysleli, že Facebook, Google alebo aj nejaký váš obľúbený spravodajský portál žijú len zo vzduchu? Nie, žijú najmä z reklamy, navyše cielenej. Je na tom niečo principiálne zlé? Samozrejme že nie je, iba však za predpokladu, že vy ako “platiaci” zákazník viete čím platíte a akú to má hodnotu.

Úvahy, ktoré som popísal v úvode však nasvedčujú tomu, že ten predpoklad je mylný. Obzvlášť na internete majú ľudia tendenciu podľahnúť mámeniu slovíčok ako “free”, či “úplne zdarma”. Spoločnosť Kaspersky Lab aj preto spustila zaujímavý experiment (a neklamme si do kapsy - aj marketingovú kampaň). V Londýne otvorili The Data Dollar Store s výtvormi Bena Eineho. Z článku na engadget.com vyberám len pár drobností:

 • Chcete si kúpiť hrnček? Stojí 3 fotky z vášho mobilu, alebo screenshoty z aplikácie WhatsApp, SMSiek, či emailov.
 • Čo takto tričko? Tiež 3 fotky, emaily či SMSky, ibaže nie náhodné ale posledné 3.
 • Za originálny obraz však musíte zaplatiť odovzdaním telefónu do rúk predavača, ktorý si ho prehliadne a sám si vyberie 5 fotiek, či 3 screenshoty.

Reakcie ľudí vzbudzujú dojem, že Kaspersky trafili klinec po hlavičke. Kým na internete niečo podobné robia dnes a denne bez zamyslenia, v reálnom svete sú zrazu o dosť ostražitejší. Zrazu si začnú uvedomovať, že tie ich osobné údaje cenu naozaj majú, ba dokonca i to, že občas majú čo skrývať, hoc nie sú žiadni zločinci ani politicky či inak verejne činné osoby a nerobia nič protiprávne. Tlieskam tejto iniciatíve.

 

Tags: Čítaj celý článok

Odpadnes.sk - zľavy a akcie na jednom mieste - 30. januára 2017

Poznávací zájazd do Paríža. Prejdite po stopách francúzskych panovníkov, od romantických zámkov cez úžasné múzea až po Eiffelovú vežu.

Cena: 149 €

Poznávací zájazd do Paríža. Prejdite po stopách francúzskych panovníkov, od romantických zámkov cez úžasné múzea až po Eiffelovú vežu.

Navštívte jedinečné krásy francúzskej metropoly so skúseným sprievodcom. V popoludňajších hodinách vyjdete z ČR a druhý deň ráno ste na mieste. Na vlastné oči uvidíte všetky tie pôvabná miesta, ktoré každoročne uchvátia tisícky turistov. Čaká vás bohatý program, na ktorý rozhodne len tak nezabudnete.Program 1.deň: odjazd podľa rozpisu.2.deň: V ranných hodinách príchod do Paríža, nasleduje prechádzka so sprievodcom:

 • okruh začne na ľavom brehu rieky Seiny v Latinskej štvrti
 • zavítate do oázy pokoja a zelene do Luxemburských záhrad a k Pantheonu (83 metrov vysoká stavba, kde v súčasnosti odpočívajú slávni napr. Voltaire, Rousseau , Victor Hugo atď.),
 • po Boulevarde Saint Michel prejdeme k Sorbonne - najdôležitejšie centrum vysokoškolské vzdelanosti vo Francúzsku,
 • nasleduje ostrov La Cité - Notre Dame - možnosť návštevy najslávnejšie gotickej katedrály.
 • pokračovanie prechádzky okolo parížskej radnice Hotel de Ville k Centre George Pompidou cez Zolova "Brucho Paríža".
 • Kostol Svätého Eustatius, ktorý tvorí severné dominantu nového parku v susedstve obľúbenej krčmičky "Au pied de cochon" je bezpochyby najpozoruhodnejšie gotickou stavbou na pravom brehu.
 • Nasleduje Louvre - jedno z najvýznačnejších múzeí na svete s množstvom sôch a obrazov na čele s Monou Lisou Leonarda da Vinci a mnohými ďalšími umeleckými dielami.
 • Možnosť návštevy alebo odpočinku v Tuilerieskych záhradách, individuálne voľno ...
 • Vo večerných hodinách odchod na hotel.
3. deň: Po raňajkách výlet do Versailles - prehliadka barokovej rezidencie kráľa Slnka Ľudovíta XIV. s mnohými nádhernými sálami na čele so známou Zrkadlovou sieňou, vlastných komnát kráľa a kráľovnej, zámocké kaplnka a ďalších monumentálnych sál.
 • Prehliadka zámockého parku v štýle vrcholnej francúzskej barokovej záhradnej architektúry s množstvom sôch a fontán s najznámejšími Apollonovou a Neptúnovou, ďalej oranžérie, Veľký a Malý Trianon.
 • Pre milovníkov histórie možnosť návštevy opomínané dedinky Márie Antoinetty.
 • Prejazd prímestským vlakom do Paríža - na Montmartre - čarovná miesta najromatičtějšího miesta Paríža
 • Moulin Rouge, rue Lepic, filmová kaviareň "U dvoch mlynov" Amélie Poulin, rue Norvins, kde býval slávny Montmartri - Jean Marais, ktorý v roku 1989 vytvoril sochu "muža prechádzajúce múrov "
 • návšteva poslednej parížskej vinice, námestie plné maliarov a umelcov - Place de Tertre a samozrejmne Byzansko-románska bazilika Sacré - Coeur a nádherný pohľad na celý "biely" Paríž, individuálne voľno
 • Možnosť večere vo francúzskej reštaurácii.
 • Vo večerných hodinách okružná jazda autobusom až do štvrte Montparnasse - návšteva najväčšieho mrakodrapu Paríža - Tour Montparnasse - "Nebo Paríža" - jedinečný pohľad na osvetlený Paríž.
 • V neskorých hodinách odchod na ubytovanie do hotela.
4. deň: Po raňajkách celodenný výlet na zámok Fontainebleau - prehliadka jedného z najväčších francúzskych zámkov, zapísaný na zoznam UNESCO. Je blízko Paríža a svojimi interiérmi je považovaný za najnádhernejší zámok na Loire.Na jeho výzdobe sa podieľali popredný majstri talianskej neskorej renesancie, ktoré tam v 16. storočí pozývali panovníci ako František I., Henrich II. alebo Karol IX. - Francesco Primaticcio, Rosso Fiorentino, Benvenuto Cellini a ďalšie ..Bývalé kráľovské sídlo, považované za jedno z troch najvýznamnejších v krajine nesie tento titul už od 12. storočia. Pýši sa nádherne zdobeným obložením, štukovými omietkami a úžasnými freskami v mnohých sálach - Galéria Františka I., Tanečná sála dlhá 30 metrov, Galéria Henricha II., salónik Marie Medicejskej, komnaty Napoleona I.Súčasťou areálu je stohektarový park s Dianinho záhradou, Kaprije rybníkom a ďalšími vodnými plochami.Prejazd k zámku Vaux-le-Vicomte - ktorý bol predlohou Versailles. Prehliadka zahŕňa celý zámok - hlavné sály a galérie s bohatou výzdobou štukovou a obložením, ale tiež pivnicu, kde žil Muž so železnou maskou, zámockú kuchyňu, krovy a strechu, výstup do hlavnej veže s krásnym výhľadom na okolie, múzeum kočiarov.Okolo zámku sa rozkladá rozľahlý park so sústavou terás, jazierok a fontán. Zámok je súkromným majetkom, dýchne na vás intinma atmosféra rodového šľachtického sídla. "Pýcha predchádza pád" - 17.augusta sa na zámku Vaux konala slávnosť, akých dovtedy Francúzska veľa nezažilo.Kráľ Ľudovít XIV. neveril vlastným očiam a uvedomil si, že Nicolas Fouquet by sa mohol stať jeho protivníkom. Vo Francúzsku bolo miesto len pre jedného kráľa ... A tak dal príkaz na Fouquetovo zatknutie.Večer návrat na ubytovanie.5. deň: raňajky, návšteva Eiffelovej veže, voľno na návštevu múzeí, parížskych parkov podľa individuálnych prianí a záľub:
 • Vojenské múzeum s hrobkou Napoleona
 • Najznámejšie súsošie a sochy ako Bozk, Tieň alebo Eva určené pre Bránu pekiel môžete obdivovať v múzeum a parku sochára A.Rodina naproti Invalidovni
 • Zážitkové Múzeum slávnych voskových figurín - Grevin Musée de L\'Orangerie v jednej časti Tuierijských záhrad ukrýva obraz Lekná od Moneta. Naraziť tú potom môžete na ďalšie zvučné mená ako je Renoir, Matisse, Cézanne, Sisley či Soutin, ostatné impresionisti Múzeum Orsay atď.
 • Alebo relaxácia a radovánky vo vodnom svete Paríža v Aquaboulevardu. Bazény s umelými vlnami, sladkovodné a morské bazény, rieka s protiprúdom, gejzíry, vodopády, vodné delá, tobogány ale aj perličkový kúpeľ.
 • V podvečerných hodinách výlet loďou po Seine.
6. deň: príjazd do ČRPo zakúpení kupónu je potrebná registrácia na zájazd na stránke www.expressbus.cz : 40F. Šesťdňový Paríž a veľkolepé sídla francúzskych panovníkov vrátane ubytovanie s raňajkamiTERMÍNY:
 • 16.5.2017 – 21.5.2017 146€
 • 13.6.2017 – 18.6.2017 – 146€
 • 30.6.2017 – 5.7. 2017 153€
 • 15.8.2017 - 20.8.2017 – 153€
 • 12.9.2017 – 17.9.2017 146€
 • 17.10.2017 – 22.10.2017 146€
 • 14.11.2017 – 19.11.2017 146€
V cene je zahrnuté:
 • 3x ubytovanie v 2 / 3-lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením na izbe, uteráky
 • doprava klimatizovaným autobusom
 • sprievodca
 • raňajky
 • poistenie proti úpadku cestovnej kancelárie
V cene nie je zahrnuté:
 • Vjazd do Paríža 5€ /os.
 • Pobytová taxa 3€ /os. /noc s parkovným
 • vstupy do pamiatok
 • Plavba po Seine 14 €
 • Cestovné poistenie je možné dokúpiť v CK
 • Príplatok za jednoposteľovú izbu (22€ / os./ noc. - ak nebude druhý účastník k jednotlivcovi, tak si musí zákazník, ktorý cestuje sám automaticky doplatiť izbu)
Orientačné ceny vstupov :
 • Eiffelova veža - 3. poschodie výťahom 17€, 2. poschodie výťahom 9€, 2. poschodie pešo 6€,
 • Versailles zámok 15 €, zadarmo do 25 rokov vr.,
 • Versailles záhrady zadarmo
 • Louvre 15 €, zadarmo do 25 rokov vr.,
 • Musée d\'Orsay 9 €, zadarmo do 25 rokov vr.,
 • Centre Pompidou 11 €, zadarmo do 25 rokov vr.,
 • Víťazný oblúk 9,50 €, zadarmo do 25 rokov vr.
 • Invalidovňa 9,50 €, zdarma do 25 let.vč
 • Plavba po Seine 14 €
 • Tour Montparnasse - 15 €, mládež 16-20 rokov 11,70 €, deti do 15 rokov 9,20 €
 • Musee Grevin - voskové figuríny - 24,50 €, študenti 21,50 €, deti do 14 rokov 17,50 €
 • večera - 3 chodové menu vr.napojov cca 22 €
 • metro 6 - 8 €
 • Veľký a malý Trianon - zdarma do 25 rokov
 • dediny Marie Antoinetta - zdarma do 25 rokov
 • Fontainebleau - 12 €
 • Vaux-le-Vicomte - 16,50 €
 • mestská doprava Versailles-Paríž 3 €
 • Odporúčané vreckové 110 - 150 € podľa veku a záľub
ODJAZDY :
 • Odchod z Modřic o 12:15hod. (areál Expressbus)
 • Odchod z Brna o 13:00hod. (Janáčkovo divadlo)
 • Odchod z Jihlavy o 14:15hod.
 • Odchod z Humpolca o 14:15hod.
 • Odchod z Prahy o 16:00hod.
 • Odchod z Plzne o 17:30hod. (Parkovisko autobusová stanica)
 • Odchod zo Svatej Kateřiny pri MC Donald (Rozvadov) o 18:30hod.
Zvozové miesta:
 • Ostrava: 09:00hod.
 • Frýdek Místek: 09:30hod.
 • Nový Jičín: 10:00hod.
 • Olomouc: 11:00hod.
 • Prostějov: 11:30hod.
Dôležité:
 • Uzavriete cestovnú zmluvu s CA. Pokiaľ nebude splnený limit cestujúcich, CA si vyhradzuje právo zmeniť termín zájazdu na najbližší možný.
 • Pri zmene účastníka, je nutné zmenu nahlásiť a zmeniť tak cestovnú zmluvu.
 • Zákazníci, ktorí budú cestovať sami, ak to bude možné, budú priradení k inej osobe, alebo im bude priradená jednoposteľová izba za príplatok 22 € / os. / noc. V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu, nás kontaktujte najneskôr do týždňa pred odchodom.
 • Zmena programu vyhradená. Program môže byť upravený v závislosti na situácii v metropole.
 • Všetky reklamácie musia byť nahlásené bezodkladne a riešené so sprievodcom na mieste.
 • Z dôvodu veľkého množstva skupín jazdia aj autobusy, ktoré majú niektoré sedadlá aj v protismere.
EXPRESSBUS zabezpečuje vnútroštátnu i medzinárodnú prepravu osôb komfortne vybavenými autobusmi značiek NEOPLAN, MAN, SETRA, MERCEDES-BENZ.Autobusová doprava poskytuje cestujúcim úplné pohodlie. Súčasťou autobusov je kuchynka, toaleta, klimatizácia, tónované sklá, navigácia. Čas strávený v autobuse pri preprave osôb je možné si skrátiť sledovaním DVD, ktoré je súčasťou každého autobusu, počúvaním reprodukovanej hudby alebo návšteva baru v spodnej časti autokaru (Neoplan a Setra). Samozrejmosťou sú polohovateľné sedadlá a väčší priestor medzi sedačkami oproti štandardu.Príjemný a komfortný zájazd zabezpečuje CA Expressbus v spolupráci s CK Metal. Poznávací zájazd za krásami Paríža

Čítaj celý článok

Odpadnes.sk - zľavy a akcie na jednom mieste - 26. novembra 2016

Prežite históriu na vlastnej koži a užite si krásy Talianska. 5-dňový zájazd - Rím, Vatikán, Vezuv, Pompeje, Herculaneum, Capri a Neapol.

Cena: 149 €

Prežite históriu na vlastnej koži a užite si krásy Talianska. 5-dňový zájazd - Rím, Vatikán, Vezuv, Pompeje, Herculaneum, Capri a Neapol.

Prežite históriu na vlastnej kožia užite si krásy jedinečného Ríma, večné mesto, ku ktorému sa vždy upínali a stále upínajú oči celého sveta, ktorý má požehnanie byť metropolou pápežov, kde sa snúbia antické pamiatky s barokom a modernou civilizáciou.Tento zájazd ponúka ešte viac, zavítate do Pompejí, Herculanea, kde nás história priamo sprevádza, ďalej sa môžete vykúpať na jednej z najkrajších pláží ostrova Capri. PROGRAM 1. deň: odjazd v dopoludňajších hodinách2. deň: Rím - 9 hodinová prehliadka "večného mesta" a pápežského Vatikánu (možnosť návštevy Vatikánskych múzeí, prehliadka chrámu sv. Petra, Anjelského hradu, Piazza Navona, Fontány di Trevi, Pantheonu, Colossea, Fora Romana a ďalších pamiatok), odchod do Neapolského zálivu, ubytovanie v hoteli.3. deň: Ráno výjazd autobusom na VEZUV, peší výstup ku kráteru sopky do výšky 1270 m.n.m s prekrásnymi výhľadmi na celý Neapolský záliv, popoludní prehliadka Pompejí - antického mesta zasypaného popolom v r. 79 n.l. po výbuchu Vezuvu, prehliadka jedinečného archeologického areálu zapísaného na zozname svetového dedičstva UNESCO (napr.Venušin, Jupiterov či Apollonov chrám, Stabijské kúpele, Veľké a Malé divadlo, preslávené fresky v dome s pozlátenými Amorkem, dome Vettiů, Faunovia dome, dome gitaristu alebo tragického básnika, či fresky v budove nevestinca Lupanare)Potom odchod do Herculanea - prehliadka antického mesta, ktoré zaniklo podobným spôsobom ako Pompeje, všetko je viac v meste zachovalé ako v slávnych Pompejach, teda aj toto mesto bude pre Vás veľkým lákadlom, ubytovanie opäť v hoteli4. deň: Cesta pozdĺž prekrásneho úseku Neapolského zálivu do obľúbeného letoviska SORRENTO, mestečka na strmých skaliskách a stráňach pokrytých citrónovníkmi a pomarančovníkmi, odtiaľ výlet loďou na ostrov Capri, - jeden z najkrajších ostrovov v Tyrhénskom mori, prehliadka mesta Capri, (Augustove záhrady, kláštor sv. Jakuba) a Anacapri (vila lekára a spisovateľa Axela Muntheho, možnosť výjazdu lanovkou na najvyššiu horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhľadom na pobreží aj priľahlé ostrovy Ischia a Procida.Možnosť návštevy svetoznámej Modrej jaskyne, budete mať dostatok času sa aj vykúpať v mori. Ak nebudete chcieť ísť na výlet na ostrov Capri, dovezie vás autobus na pláž, kde budete mať možnosť kúpania celý deň. Večer odjazd domov.5. deň : Príjazd do ČR a BratislavyTERMÍNY nové r. 2017:14.06.2017 - 18.06.2017 – 148€05.07.2017 - 09.07.2017 – 167€26.07.2017 - 30.07.2017 – 167€30.08.2017 - 03.09.2017 – 167€20.09.2017 - 24.09.2017 – 163€04.10.2017 - 08.10.2017 – 148€Po zakúpení kupónu je potrebná registrácia na zájazd na stránke http://zajezd.expressbus.cz/ pod číslom : 41I. 5-dňový zájazd Rím, Vatikán, Vezuv, Pompeje, Herculaneum, Capri a Neapol na 5 dní s ubytovaním v 4 * hoteli 2017Vstupy v rámci prehliadky (orientačné ceny):

 • Forum Romanum + Koloseum: 12 € / dospelý; 7,5 € / os. 18-25 rokov; do 18 rokov vstup zdarma. Ceny platia pre občanov EÚ.
 • Anjelský hrad: 8 €
 • Vatikánske múzeá + Sixtínska kaplnka: 16 €
 • Kupola - Bazilika sv. Petra: 7 €
 • peší výstup ku kráteru 10 €
 • Výjazd na Vezuv tam aj späť. 7€ / os.
 • vstup Herculaneum 11 € / os.
 • vstup Pompeje 12 € / os.
 • Capri Mhd 1,80 €
 • Odporúčané vreckové - vstupy: 40 - 60 €
Ubytovanie v 4* hoteliODCHODY:
 • Odchod z Modřic, o 7:00hod. (Nádražní 674)
 • Odchod z Brno, o 8:00hod. (Janáčkove divadlo, Roosweltova ulica)
 • Odchod z Jihlavy o 9:45hod. (diaľnica čerpacia stanica OMV Pávov)
 • Odchod z Humpolca o 10:05hod. (diaľnica čerpacia stanica Benzínka, Vystrkov)
 • Odchod z Prahy o 11:00hod. (v Prahe na kruhovom objazde pri Kongresovom centre tzv. Pankrácke námestie.)
 • Odchod z Plzne o 12:30hod. (parkovisko autobusovej stanice)
 • Odchod Rozvadov, areál Svatá Kateřína o 13:30hod.
Zvozové miesta:
 • Ostrava: 5:00h.
 • Frýdek Místek: 5:30h.
 • Nový Jičín: 6:00h.
 • Olomouc: 7:00h.
 • Prostějov: 7:30h.
 • BRATISLAVA (bez príplatku)
Dôležité:
 • Uzavriete cestovnú zmluvu s CA. Zájazd musí byť obsadený minimálne 35 cestujúcimi. Pokiaľ nebude splnený limit cestujúcich, CA si vyhradzuje právo zmeniť termín zájazdu na najbližší možný.
 • Pri zmene účastníka, je nutné zmenu nahlásiť a zmeniť tak cestovnú zmluvu.
 • Zákazníci, ktorí budú cestovať sami, ak to bude možné, budú priradení k inej osobe, alebo im bude priradená jednoposteľová izba za príplatok 20 € / os / deň. V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu, nás kontaktujte najneskôr do týždňa pred odchodom.
 • Zmena programu vyhradená. Program môže byť upravený v závislosti na situácii v metropole.
 • Všetky reklamácie musia byť nahlásené bezodkladne a riešené so sprievodcom na mieste.
 • Z dôvodu veľkého množstva skupín jazdia aj autobusy, ktoré majú niektoré sedadlá aj v protismere. Jedná sa len o 4 miesta.
 • Cena je rovnaká pre všetky vekové kategórie, zľava pre deti nie je možná.
 • Naši sprievodcovia majú vzdelanie aj prax potrebnú na výkon svojho povolania, ale od 1.7.2008 môžu slovenský sprievodcovia podávať výklad v zahraničí iba v autobuse. Jedná sa predovšetkým o Pompeje, kde je situácia naozaj strážená. Výklad sprievodcu v autobuse je dostatočný, pri prehliadkach ho skupina iba nasleduje.
EXPRESSBUS zabezpečuje vnútroštátnu i medzinárodnú prepravu osôb komfortne vybavenými autobusmi značiek NEOPLAN, MAN, SETRA, MERCEDES-BENZ.Autobusová doprava poskytuje cestujúcim úplné pohodlie. Súčasťou autobusov je kuchynka, toaleta, klimatizácia, tónované sklá, navigácia. Čas strávený v autobuse pri preprave osôb je možné si skrátiť sledovaním DVD, ktoré je súčasťou každého autobusu, počúvaním reprodukovanej hudby alebo návšteva baru v spodnej časti autokaru (Neoplan a Setra). Samozrejmosťou sú polohovateľné sedadlá a väčší priestor medzi sedačkami oproti štandardu.Príjemný a komfortný zájazd zabezpečuje CA Expressbus v spolupráci s CK Metal. Rím, Vatikán, Vezuv, Pompeje, Herculaneum, Capri a Neapol

Čítaj celý článok

Fandorovy vyprávěnky - 21. októbra 2016

Hledáme posilu do Skrblíka

Hledáme do Skrblíka posilu, ideálně šikovnou slečnu „Douchovou“. Nemáme žádné požadavky na formální vzdělání nebo praxi, očekáváme ale pracovitost, pečlivost, velmi dobrou znalost českého jazyka a ochotu se učit nové věci. K vykonávání práce je nezbytný vlastní počítač a připojení k internetu. Zkušenost s tvorbou obsahu je velkým plus. Vše potřebné vhodného kandidáta naučíme. Náplní … Continue reading Hledáme posilu do Skrblíka → Čítaj celý článok

MyEgo.cz - Radek Hulán webzine - 18. mája 2015

Platit debetní kartou bych se bál (proto používám kreditní)

Nedávno jsem od jednoho vysoce vzdělaného člověka četl rozhořčení nad tím, že jej banka "tlačí" do toho, aby se zadlužil. A zmínil tam i kreditní kartu. Tomu nerozumím. Mám rád kreditky, právě proto, že člověk platí penězi banky. Když platím běžnou debetní kartou, ihned.. (466 slov) Čítaj celý článok

Blogy a názory: Tomáš Sedláček - 18. mája 2015

Růst jako japonec! Aneb károši, smrt z přepracování

Když si člověk dá dohromady všechna doporučení ekonomů, dostane zhruba toto: musíme být pracovitější, vzdělanější, technologicky vyspělejší, reformovanější, internetem prosycenější, infrastrukturně propojenější, racionálnější, inovativnější atd. Stručně: musíme být více jako Japonsko. Ironie celého vtipu spočívá v tom, že Japonsko přes veškerou svou snahu po desítky let nerostlo. Čítaj celý článok

Naj brigáda - 13. augusta 2009

Brigáda – tipér

Brigáda – prieskumu trhu ohľadom záujmu alebo nezáujmu o produkty konkrétnych spoločností. Možnosť zárobku 50 €/deň a viac. Oslovenie za účelom uzatvorenia výhodnej spolupráce. Odporúčané vlastnosti uchádzačov: komunikatívnosť, pozitívne myslenie, cieľavedomosť, ekonomické vzdelanie nie je podmienkou. Všetky ďalšie otázky ohľadom brigády Vám radi zodpovieme po Vašej registrácii v sekcii: “Hľadáte brigádu”. Čítaj celý článok

Blog - 14. februára 2008

Bratislave bude šéfovať arcibiskup Stanislav Zvolenský (foto) (michalhudec)

Slovensko má nového arcibiskupa. Pápež posiela reprezentačného a vzdelaného muža riadiť Bratislavskú diecézu. Čítaj celý článok

Blog - 26. mája 2005

Zmaturoval som (ulej)

Ten pomyselný plot, cez ktorý maturita vraj ľudí odjakživa prehadzuje, bol toho roku pána (Fronca???) aj vysoký, aj mal na vrchu ostene. Som, chválabohu, na druhej strane. Doškriabaný, s odretými ušami. Je paradoxné, že na skúšku dospelosti človek takrečeno musí minúť všetkú dospelosť. Teším sa teraz celkom ako malé decko. Začínam to inak pociťovať čoraz zreteľnejšie - ten papier o ukončenom stredoškolskom vzdelaní mi asi pomaly ale isto otvára bránu do sveta, v ktorom ešte aj na sťatie papierovej hlavy potrebujete žiadosť s overeným podpisom. Do krabíc balím maturitné hŕby a chystám sa na nové. Žiaden strom už dnes asi neurobí obdivuhodnú kariéru. A možno ani ja. Nevadí. Kde by táto spoločnosť dospela, keby od svojich člen(k)ov čakala veľké činy? Janovic pri tejto príležitosti poznamenáva: "Človek by mal žiť tak, aby sa na seba vždy mohol pozrieť do zrkadla. Ak si náhodou na kolenách, posuň si ho nižšie". Rovný pred bohom a zákonom, a predsa mnohí bez chrbtových kostí. Teším sa aj na kosti v bruchu. Vivat Academia! Vivat nové žitia... Čítaj celý článok